Ar ko sākt, ja ir radušās grūtības samaksāt parādus?

parādu risinājumi

Nesamaksājami parādi apgrūtina parādnieka dzīvi, un ne tikai finansiāli. Un, ja parādnieks pirmo reizi ir nonācis šādā situācijā, viņš nezina kā pareizāk rīkoties un kas viņu sagaida, tāpēc bieži nevietā uztraucas, izdara kļūdas, lieki iztērē naudu vai nevajadzīgi novilcina laiku.

Šeit Jūs uzzināsiet, kādi ir pirmie soļi, kas jums jāveic, un kādi ir svarīgākie jautājumi, kam ir jāpievērš uzmanība, ja jums ir parādi, ko nevarat samaksāt vai drīzumā nevarēsiet samaksāt.

ĪSUMĀ:

  

- Pirmais solis – pēc iespējas ātrāk prasīt padomu juristam.

   

- Otrs solis - noskaidrot un izlemt, vai maksāt parādus, dzēst tos maksātnespējas procesā vai atbrīvoties no tiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu.

  

- Jāatrisina jautājums par parādniekam piederošo nekustamo īpašumu.

  

Ja vēlaties uzzināt vairāk, lasiet tālāk.

PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA JURIDISKĀ PALĪDZĪBA

Jums ir parādi un nezināt, ko darīt un kas notiks tālāk? Zvaniet 29161925 vai rakstiet uzelpo.juristi@gmail.com. Mēs izstāstīsim visas iespējas un palīdzēsim realizēt piemērotāko risinājumu.

  

Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu ar mums. 

Pirmais solis – pēc iespējas ātrāk prasīt padomu juristam

Pirmais un galvenais, kas parādniekam ir jāizdara, ir pēc iespējas ātrāk prasīt padomu neieinteresētam juristam, kam ir pieredze parādu piedziņas jomā. Juristi, kas nodarbojas ar citiem jautājumiem, piemēram, krimināllietām, laulības šķiršanas vai nekustamo īpašumu jautājumiem, vai ir kaut mazākā mērā ieinteresēti, piemēram, kreditoru vai parādu piedzinēju darbinieki, tiesu izpildītāji vai juristi, kas nodarbojas tikai ar maksātnespējas procesiem, nebūs labākie padomdevēji. Viņi nezinās visus iespējamos risinājumus, piedāvās kā labāko tikai to risinājumu, kuri viņi paši var nodrošināt, vai būs ieinteresēti no parādnieka piedzīt pēc iespējas vairāk naudas.

Katra parādnieka situācija ir savādāka, likumi un tiesu prakse mainās, tāpēc piemērotus risinājumus nav iespējams atrast arī internetā, un tos nevarēs ieteikt arī radi, draugi un paziņas, kas ir bijuši līdzīgā situācijā.

Pat, ja problēmas nevarēs atrisināt uzreiz, jurists izskaidros nākotnē iespējamos risinājumus vai pagaidu risinājumus, un pateiks, ko nedrīkst darīt, lai nepieļautu kļūdas, kas parādniekam ir finansiāli neizdevīgas vai vēlāk var radīt sarežģījumus (sk. Parādnieku biežāk pieļautās kļūdas).

Otrs solis - noskaidrot un izlemt, vai maksāt parādus, dzēst tos maksātnespējas procesā vai atbrīvoties no tiem

Savlaicīgi izlemt, vai maksāt parādus, dzēst tos maksātnespējas procesā vai atbrīvoties no parādiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu ir svarīgi tāpēc, ka katrā gadījumā parādniekam finansiāli izdevīgi ir pavisam citi soļi un ir jāveic pavisam citas darbības. Citādi parādnieks var lieki iztērēt daudz naudas un pat radīt sev sarežģījumus.

 

Piemēram, ja parādnieks vēlas savus parādus maksāt, parādu piedziņa tiesā un nodošana tiesu izpildītājam parāda apmēru palielinās, jo papildus kreditoram maksājamai summai būs jāmaksā arī valsts nodeva un tiesu izpildītāja izdevumi (sk. Cik kredīta ņēmējam izmaksā parāda piedziņa?). Taču, ja parādnieks ir nolēmis dzēst parādus maksātnespējas procesā, parasti nav nekādas nozīmes tam, ka parāda apmērs palielinās. Savukārt, ja parādnieks gatavojas atbrīvoties no parādiem saskaņā ar Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likumu, nav svarīgi cik lielā apmērā palielinās parāds, bet svarīgi ir, lai kopējā parādu summa nepārsniegtu 5000 eiro.

 

Jāatrisina jautājums par parādniekam piederošo nekustamo īpašumu

Visneizdevīgākā un sarežģītākā situācija parādniekam ir tad, ja viņam pieder vērtīgs nekustamais īpašums vai cita vērtīga manta. Neviens nevēlas pazaudēt savu nekustamo īpašumu, taču kreditori uz parādnieka īpašumu var vērst piedziņu (prasīt to pārdot izsolē), lai segtu parādus. Ja parādnieks īpašumu atdāvina vai fiktīvi pārdod pirms uz to ir vērsta piedziņa, vai sadala ar laulāto mantu tā, ka vērtīgais īpašums kļūst par otra laulātā mantu, likums ļauj kreditoriem un administratoram šos darījumus atcelt vai pat celt prasību pret personu, kurai īpašums ir atsavināts. 

Veiksmīgi paglābt nekustamo īpašumu no parādu piedziņas ne vienmēr ir iespējams, tas bieži ietver daudzus riskus un to nevar izdarīt bez pieredzējuša jurista padoma. 

Ko darīt?

 

Parādi nekur nepazudīs, un kreditori tos ātrāk vai vēlāk piedzīs, tāpēc parādu problēmas jums būs jārisina, tomēr tas nenozīmē, ka vienīgā iespēja ir samaksāt parādus pilnā apmērā. Un, jo ātrāk jūs sāksies kaut ko darīt, kaut vai tikai noskaidrosiet savas iespējas, un pareizāk rīkosieties, jo mazāk raižu sagādās parādi un parādu piedzinēji, un vairāk naudas jūs ietaupīsiet.

Palīdzība ir viena zvana attālumā

Jums ir parādi un meklējat risinājumu? Zvaniet 29161925 vai rakstiet uzelpo.juristi@gmail.com. Mēs varam palīdzēt. 

Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu ar mums.