strādāšana saistību dzēšanas procedūras laikā

Tiesa  atbrīvo no parādiem, neskatoties uz to, ka parādnieks nav strādājis un maksājumus kreditoriem ir veikusi cita persona

Klients bija veiksmīgi uzsācis maksātnespējas procesu, taču pretēji ieteikumiem saistību dzēšanas procedūras laikā nebija strādājis, un maksājumus kreditoriem viņa vietā bija pārskaitījusi sieva no sava konta. Turklāt aptuveni divus gadus kreditoriem bija maksāts mazāk nekā paredzēts likumā, jo klients bija aizmirsis, ka sakarā ar minimālās darba algas paaugstināšanu viņam kreditoriem katru mēnesi ir jāmaksā attiecīgi vairāk.

Klients pirms pieteikuma par saistību dzēšanu iesniegšanas tiesai samaksāja kreditoriem iztrūkstošo summu, iesniedza tiesai pierādījumus no ģimenes ārsta par savu veselības stāvokli, kura dēļ viņam bija ierobežotas iespējas strādāt, kā arī pieteikumā aprakstīja, kādēļ viņš veselības stāvokļa dēļ saistību dzēšanas procedūras laikā nevarēja strādāt.

Tiesa ar lēmumu saistības (parādus) dzēsa. Un, lai gan minēto apstākļu dēļ (saistību dzēšanas procedūras laikā parādnieks ilgstoši nestrādāja, maksājumus viņa vietā veica sieva, un maksātnespējas procesa laikā kreditoriem savlaicīgi netika veikti maksājumi) nereti tiesas izbeidz maksātnespējas procesu, nedzēšot saistības, šoreiz tiesa šos apstākļus lēmumā pat nevērtēja.  

Juristiem darba specifikas dēļ klienti uztic personisku un konfidenciālu informāciju, kuru likums neatļauj atklāt, tādēļ konkrētus klientu vārdus mēs nedrīkstam nosaukt. 

PROFESIONĀLA UN KONFIDENCIĀLA PALĪDZĪBA MAKSĀTNESPĒJAS JAUTĀJUMOS

Ja vēlaties uzsākt fiziskās personas maksātnespējas procesu vai jums ir citi jautājumi par maksātnespēju, zvaniet 29161925 vai rakstiet juristi@uzelpo.lv. Mēs varam palīdzēt. 

  

Noskaidrojiet šeit vairāk par telefona sarunu ar mums. 

Parādu dzēšana maksātnespējas procesā

Maksātnespējas norises atšķirības

Maksātnespējas procesa uzsākšana

Maksātnespējas procesa norise

Ierobežojumi, iespējamās problēmas un maksātnespējas negatīvās sekas

Dokumenti fiziskās personas maksātnespējas procesā

Maksātnespējas alternatīvas

Parādu piedziņa un atbildība par parādu nemaksāšanu